Lista produktów marki Matsusaka

Motopompy wody czystej wysokiego ciśnienia Matsusaka z silnikiem Honda :

Matsusaka Engineering Co., Ltd. została założona w 1986 roku. Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja pomp i urządzeń pompujących.

Aktywne filtry

Indeks: QP-402S

Marka: Matsusaka

Motopompa Honda QP-402S

Motopompa spalinowa do wody czystej Honda QP-402S 1200 l/min 5atm Producentem tego modelu pompy jest Japońska korporacja Matsusaka Engineering Co. Ltd. specjalizująca się w produkcji pomp z wykorzystaniem silników HONDA. QP - 402S jest najmocniejszą z tej serii. Pomimo bardzo dużej wydajności zapewnia również wysokie ciśnienie.

Cena 8 350,00 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Indeks: QP-205S

Marka: Matsusaka

Motopompa Honda QP-205S

Motopompa spalinowa Honda QP-205S cisnieniowa 400 l/min, 7,5atmProducentem tego modelu pompy jest Japońska korporacja Matsusaka Engineering Co. Ltd. specjalizująca się w produkcji pomp z wykorzystaniem silników HONDA. QP-205 S jest kolejną z serii motopomp ciśnieniowych stosowanych w bardziej rozbudowanych systemach nawadniających. Ten model pompy...

Cena 4 480,00 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Indeks: QP-205SX

Marka: Matsusaka

Motopompa Honda QP-205SX

Motopompa ciśnieniowa Honda QP-205SX 350 l/min, 9atm : Producentem tego modelu pompy jest Japońska korporacja Matsusaka Engineering Co. Ltd. specjalizująca się w produkcji pomp z wykorzystaniem silników HONDA. Pompa QP - 205SX potrafi wytworzyć najwyższe ciśnienie wśród małych motopomp ciśnieniowych.

Cena 4 780,00 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Indeks: QP-205SLT

Marka: Matsusaka

Motopompa Honda QP-205SLT

Motopompa Honda QP-205SLT 480 l/min, 9,5atm Producentem tego modelu pompy jest Japońska korporacja Matsusaka Engineering Co. Ltd. specjalizująca się w produkcji pomp z wykorzystaniem silników HONDA. Pompy te stosuje się do systemów nawadniających wymagających wysokiego ciśnienia. Najczęściej są to sieci zraszaczy lub rozległe rozbudowane systemy...

Cena 6 705,00 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Indeks: QP-402SX

Marka: Matsusaka

Motopompa Honda QP-402SX

Motopompa wysokiego cisnienia Honda QP-402SX 1000 l/min, 7atm Producentem tego modelu pompy jest Japońska korporacja Matsusaka Engineering Co. Ltd. specjalizująca się w produkcji pomp z wykorzystaniem silników HONDA.

Cena 9 870,00 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Motopompy ciśnieniowe do wody czystej wysokiego ciśnienia Matsusaka z silnikiem Honda :

Pompy z serii QP służą do pompowania wody czystej pod wysokim ciśnieniem.

Pompa jest wirnikowym urządzeniem samozasysającym, napędzanym silnikiem spalinowym osadzonym  w ramie stalowej. W związku z tym pompę można przenosić w dowolne miejsce, gdzie znajduje się źródło zasobu wody i wykorzystywać ją natychmiast do nawadniania, deszczowni, podlewania czy przepompowywania wody.

Pompy te stosuje się do systemów nawadniających wymagających wysokiego ciśnienia. Najczęściej są to sieci zraszaczy lub rozległe rozbudowane systemy nawadniające. Nasze urządzenia potrafią podać wodę na wysokość nawet 90 m!

Pompy z serii QP posiadają charakterystyczne cechy, jak:

  • Lekka waga, odporny na rdzę aluminiowy korpus.
  • Łatwość obsługi, typ przenośny.
  • Utwardzony, wymienny ślimak osadzony w obudowie, co zapewnia długą żywotność, dzięki możliwości wymiany samego ślimaka.
  • Duża wysokość ssania i krótki czas zasysania.
  • Wysokiej jakości uszczelnienie mechaniczne - reperaturka teflonowa uszczelniające wał.
  • Sprzężony z pompą, wysokiej jakości silnik spalinowy Honda GX.

Kluczowe kryteria wyboru motopompy do nawadniania :

Do nawadniania przeznaczone są pompy do wody czystej, czyli pobieranej z jezior, stawów, rzek, zbiorników z deszczówką, studni, w których lustro wody nie jest niżej niż 7,5metra od pompy. Rośliny ze zbiorników naturalnych nie stanowią zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania pompy.

Cel użytkowania.

W przypadku nawadniania terenu warto wziąć pod uwagę to, czy potrzebna jest pompa do podlewania ogródka czy sadu, czy zadaniem pompy będzie zasilanie systemów zraszaczy. Wielkość powierzchni, którą pompa ma nawadniać.

Wydajność : ilość wody pompowanej w określonym czasie - wpływa na czas wykonania pracy – im większa wydajność, tym szybciej przebiega nawadnianie terenu.

Wysokość podnoszenia i ssania : parametry wpływające na uzyskane ciśnienie i wydajność pompy na końcu linii tłocznej. Maksymalna wysokość podnoszenia to parametr określający wartości ciśnienia podawanej wody. Wskazuje czy daną pompę można podłączyć do systemów nawadniających. Maksymalna wysokość ssania jest to graniczna odległość pomiędzy lustrem wody, a króćcem ssawnym. Dla wielu pomp podciśnieniowych maksymalna wysokość ssania wynosi 8 metrów. Jeśli planujemy pompą zasilać system zraszaczy, jej ciśnienie i wydajność muszą być dostosowane do parametrów danego systemu. Do zasilania w wodę rozbudowanego systemu nawadniającego rekomendowane są pompy wysokiego ciśnienia.

Moc i jakość silnika : Silnik wpływa na jakość pracy pompy i jej wydajność, a także na niezawodność urządzenia. Należy jednak zawsze pamiętać, że niezawodność i żywotność urządzenia w dużej mierze zależy od kultury użytkowania i eksploatacji zgodnie ze wskazówkami instrukcji obsługi danego modelu pompy.
Motopompy ciśnieniowe zasilane silnikiem Honda benzynowym o mocy 4,8 – 11,8 KM.

Kosz ssawny : Istotny element wyposażenia pompy służący do zatrzymywania zanieczyszczeń znajdujących się w pobieranej wodzie, które mogłyby być szkodliwe dla urządzenia.

Jakość pompy : Ogólna jakość całego urządzenia i wszystkich zastosowanych podzespołów, wpływają na niezawodność i bezawaryjność pompy.