Karczownice kosiarki rotacyjne karczujące Orec mulczujące.
Japońskie karczownice Orec rotacyjne kosiarki karczujące

Karczownice kosiarki rotacyjne karczujące Orec mulczujące.

Karczownice Orec rotacyjne kosiarki karczujące.

Kosiarki rotacyjne to stosunkowo lekkie i bardzo zwrotne maszyny do nieregularnego koszenia wysokich traw, twardych łodyg roślinnych, krzewów i pni drzewek o niewielkim przekroju oraz  rozdrabniania tego ekstremalnego pokosu na zasadzie mulczowania, którego efektem jest ekologiczne użyźnianie skoszonego terenu. Tę praktyczną dwufunkcyjność, zapewniają maszynom 2 wymiennie stosowane zestawy noży napędzanych mocnym pasem klinowym i wykonanych z hartowanej stali – noże do karczowania pni o niewielkim przekroju, odrostów roślinnych, trzcin, koszenia wysokich traw oraz ostrza rozdrabniające pokos.Niezawodność pracy karczownic rotacyjnych FL500BC i SH71/71H(W) zapewniają znane z jakości silniki Honda. Stabilność maszyny na każdym terenie wraz z łatwym manewrowaniem zapewnia solidna konstrukcja ramowa, zaś regulację prędkości w przód/tył – aluminiowe skrzynie biegów (3 biegi w przód/1 wsteczny). Skrzynie biegów posiadają także blokadę mechanizmu różnicowego, która w połączeniu z kołami o dużym polu bieżnika zapewnia optymalną przyczepność na nierównym i stromym terenie.

Aktywne filtry

Indeks: FL500BC

Marka: Orec

Karczownica OREC FL 500BC

Karczownica rotacyjna OREC FL 500BC - kosiarka rotacyjna OREC Orec FL500BC to uniwersalna, łatwa w obsłudze i wygodna w prowadzeniu karczownica rotacyjna bez kosza dla profesjonalistów i rolników. Maszyna o szerokości roboczej 50 cm służy do bardzo dokładnego koszenia wysokich traw, w tym suchych, położonych traw, karczowania łąk.  Orec FL500BC jest...

Cena 11 057,70 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Indeks: SH71H

Marka: Orec

Karczownica OREC SH 71H

Karczownica rotacyjna OREC SH 71H - kosiarka rotacyjna Kosiarka rotacyjna OREC SH71H (W) o szerokości roboczej 70 cm jest przeznaczona do intensywnej pracy w trudnych warunkach terenowych, a wręcz na najbardziej ekstremalnych obszarach. Dzięki solidnej i trwałej konstrukcji, łatwemu kierowaniu i optymalnej przyczepności do podłoża pokonuje wszelkie...

Cena 17 207,70 zł
Więcej
produkt dostępny w magazynie

Kosiarki Orec karczownice rotacyjne, kosiarki karczujące

Kosiarki rotacyjne, wyposażone są w nóż obrotowy / rotacyjny, który zazwyczaj służy do koszenia traw i zarośli. Konstrukcja rotacyjnych kosiarko-karczownic Orec sprawia, że tego typu maszyna może mieć znacznie większy potencjał i zakres użytkowania.

Kosiarko-karczownice Orec z grupy maszyn rotacyjnych - FL500BC i SH71H (W) - to maszyny o konstrukcji ramowej, solidne i trwałe i zarazem lekkie, co ułatwia ich obsługę podczas pracy. Istotnym wyróżnikiem jest jednak system tnący, który sprawia, że pojęcie kosiarki rotacyjnej nabiera szerszego wymiaru. FL500BC i SH71H (W) nie bez przyczyny noszę nazwę kosiarko-karczownic, ponieważ nie tylko koszą trawę, ale i świetnie radzą sobie ze ścinaniem krzewów, i z rozdrabnianiem pokosu. Obydwie maszyny są opcjonalnie wyposażone w 2 wymienne noże rotacyjne napędzane mocnym pasem klinowym (regulacja wysokości cięcia w zakresie 2-8 cm w FL500BC oraz 5-10 cm w SH71H(W)) - nóż do koszenia wysokich zarośli i traw z jednoczesnym rozdrabnianiem oraz nóż do karczowania trzcin, odrostów roślinnych i pni o niewielkim przekroju. System tnący może też być opcjonalnie wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do bardziej dokładnego rozdrabniania pokosu. Dzięki temu maszyny zyskały szerszy zakres zastosowania i służą do koszenia wysokich traw (suchych i mokrych, położonych przez opady deszczu), chwastów o twardych łodygach, gęstych zarośli, krzewów i drzew o małej średnicy pnia. Sprawdzają się na terenach o nierównej powierzchni, w sadach, winnicach, szkółkach leśnych, na poboczach dróg na terenach zieleni gminnej i miejskiej.